Get Adobe Flash player

Sinax ventus

Program je plný středověkých nápěvů a písní z celé středověké Evropy a část autorského programu Duro Nux, který je inspirován obdobím středověku. Bohatý dobový instrumentář – středověké dudy, šalmaje, strunný nástroj cistra, bubny, perkuse a zpěv. Dobové kostýmy podtrhují středověkou atmosféru.

Program je vhodný na všechny akce, slavnosti se středověkou a dobovou atmosférou, městské slavnosti, středověké krčmy, hostiny a rauty, firemní večery, rytířské turnaje apod.

Hudba pro Karla IV.

Tento program je přímo vytvořen za oslavou českého krále a římského císaře Karla IV. V roce 2016 uplyne 700 let od jeho narození. V Čechách proběhnou veliké oslavy a slavnosti. Duro Nux pro tuto příležitost vytvořilo program, který je plný hudby z doby vlády Karla IV. Uslyšíte honosné tance, slavnostní písně, ale truvérské balady a světskou hudbu 14. století. 

Program je vhodný na slavnosti, koncerty, večery, městské slavnosti konané k výročí Karla IV. Bohatý dobový instrumentář – středověké dudy, šalmaje, strunný nástroj cistra, bubny, perkuse a zpěv. Dobové kostýmy podtrhují středověkou atmosféru.

Best of …

Program je tvořen hudbou v žánru středověký folk rock, který byl u kapely Duro Nux poprvé použit a užíván. Uslyšíte bohatý program, který je tvořen nejen hudbou z období středověku, ale zejména autorskou hudbou kapely Duro Nux, která je obdobím středověku inspirovaná. Zkrátka v tomto programu posluchači uslyší vše nejlepší z hudby středověku, z tvorby Duro Nux, perfektní instrumentaci a zpěv. Program je zacílený na současného člověka a jeho požadavky současné hudby. Uslyšíte nejen středověké nástroje jako jsou dudy, šalmaje, ale také elektroakustickou cistru, bicí soupravu, basovou kytaru. 

Hudební zážitek zaručen. Program je vhodný na festivaly, koncerty nejen s dobovou tématikou, městské slavnosti, klubové večery a koncerty apod.

Musica et Saltatori

V tomto programu se budete moci zaposlouchat nejen do skladeb středověké Evropy a tvorby kapely Duro Nux, ale také bude k vidění perfektní a precizní taneční vystoupení středověké břišní tanečnice Pauly. Tanec je doprovázen živou hudbou Duro Nux. Program vhodný na všechny akce, slavnosti se středověkou a dobovou atmosférou, městské slavnosti, středověké krčmy, hostiny a rauty, rytířské turnaje apod.

Saltatori Doumbek

Program, který se skládá z vystoupení středověké břišní tanečnice Pauly a jejího bubeníka. Komornější podání tanečního vystoupení, které přestavuje, jak kdysi mohlo vypadat. Výrazné perkuse a bubny na živo, taneční vystoupení bez reprodukované hudby. Doumbek, darbuka, djembe, egyptská flétna Ney a jiné perkusní nástroje doprovázejí perfektní taneční vystoupení tanečnice Pauly. 

Program vhodný na všechny akce, slavnosti se středověkou a dobovou atmosférou, městské slavnosti, středověké krčmy, hostiny a rauty, rytířské turnaje apod.

Od šamanů po středověk

V programu bude posluchač proveden mohutnou historií hudby. Bude se moci zaposlouchat nejen do hudby středověku, dobových instrumentů. ale bude se díky hudebníkům z Duro Nux putovat celým světem. Budou představeny i netradiční a lidové nástroje z různých koutů světa jako jsou didgeridoo, egyptská flétna Ney, rámcový buben, darbuka, doumbek, djembe, ústní harfa, skleněné flétny alikvótní a hrdelní zpěv.

Program je vhodný na komornější akce, koncerty, vhodné i jako výchovný koncert pro 1. i 2. stupeň ZŠ. Koncerty na hradech a zámcích, firemní večery apod.